NORLANDIA HOTEL GROUP

Vårt Team.

Our team has hospitality in their DNA.

Våra medarbetare har flera års lång kompetens och erfarenhet inom rese- och besöksnäringen. Ekonomi, försäljning, drift och ledning sköts väl genom en engagerad och motiverad arbetsstyrka.

Våra General Managers.

Anita Kristiansen Coutts
Thon Partner Hotel Ullevaal Stadion

Bella Lemoine
Andenes Hotel och Thon Partner Hotel Andrikken

Camilla Lund Andersen
Karl Johan Hotel

Carin Wennerros
Best Western Hotel Scheele

Fredrika Karlsson
Best Western Avesta

Guro Øsmundset
X Meeting Point

Helene Alexandra Heggdal
Thon Partner Hotel Måløy

Helga Gisldottir
Thon Partner Hotel Victoria

Henrik Svensson
Ronneby Brunn Hotell Spa & Resort

Jostein Austli
Thon Partner Hotel Backlund

Jørgen Holte
Radisson RED Oslo Økern

Kari Janne Myklbust
Thon Partner Hotel Baronen

Kenneth Börvan
Geilo Hotel

Sonja Aasgaard Andreassen
Comfort Hotel Bodø

Kristian Talmo
Scandic Leknes Loften

Anne-Bente Langmo
Thon Partner Hotel Kristiansand

Lars Ström
Thon Partner Hotel Stavanger Forum

Lisa Bjurén
Comfort Hotel Jönköping / First Hotel Jönköping

Mads Hammer
Park Inn Oslo Airport Hotel West

Marlene Storeng
Thon Partner Hotel Narvik

Mette Ekelund
Scandic Brennemoen

Ruth Øien Mæhlum
Thon Partner Hotel Otta

Thomas Petersson
Strand Hotel Borgholm / Best Western Plus Kalmarsund Hotel

Robin Bengtsson
Comfort Hotel Helsingborg

Tin-Tin Jennsjö
Comfort Hotel Eskilstuna

Tirill Sægrov
Thon Partner Hotel Horten

Huvudkontor

Morten A. Kahrs
Koncernchef

tel:+47 98 22 25 64
e-mail: morten@norlandia.no

Diana Balinova
Ekonomidirektör

tel: +47 97 12 18 17
email: diana@norlandia.no

Christian Mörkstedt
Driftsdirektör

Thomas Skinnemoen
Hotel Group Controller

tel: +47 97 41 37 36
email: thomas.skinnemoen@norlandia.no

Helena Åhlberg
Driftchef
Norge & Sverige

tel: +46 70 56 38 680
email: helena.ahlberg@norlandia.se

Peter Karlsson
Driftchef
Norge & Sverige

tel: +46 73 83 19 135
email: peter.karlsson@norlandia.se

Leiv Roda
Driftchef
Norge

tel: +47 98 22 25 77
email: leiv@norlandia.no

Gyrid Eggen
Driftchef
Norge

tel: +47 48 26 06 60
email: gyrid.eggen@norlandia.no

Ingela Heintz
Driftchef
& Pre-Opening Manager

tel: +47 98 22 25 31
email: ingela.heintz@norlandia.no

Thomas Vidung
Direktor
F&B Inköp

tel: +47 92 29 40 26
email: thomas.vidung@norlandia.no

Jostein Austli
Driftchef
F&B

Jarle Holsve
Teknisk
Driftc
hef

tel: +47 98 22 25 82
email: jarle.holsve@norlandia.no

Jorunn Braate
Business Controller
/ Projekt Ledare

tel: +47 41 67 33 69
email: jorunn.braate@norlandia.no

Hanne Brox
Revenue
Manager

tel: +47 98 22 25 16
email: hanne.brox@norlandia.no

Jill Torné
Finanschef Sverige
Administrativ Controller

tel: +46 73 07 44 963
email: jill.torne@norlandia.se

Marta Poch
Kontors
medarbetare

tel: +47 462 24 056
email: marta.poch@norlandia.no

Johan Thorn
Styrelse Tanum Strand
/ Norefjäll Ski & Resort / Voss Resort

tel: +46 72 24 36 280
email: johan.thorn@stoten.se

Berit Lunde
Driftchef
Park Hotel Vossevangen

tel: +46 50 11 74
email: berit.lunde@norlandia.no

Markus Øpstad
Revenue Associate / Controller Trainee

tel: +46 50 11 74
email: markus.opstad@norlandia.no

Niklas Lindström
Chef Fastighet Drift

tel: +47 92 41 15 49
email: niklas.lindstrom@norlandia.no

Norlandia Hotel Group Styrelse.

Kristian A. Adolfsen
Styrelseledamot

Roger Adolfsen
Styrelseledamot

Svein Arild Steen-Mevold
Styrelseordförande

Morten A. Kahrs
Koncernchef

Cookies.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.